Pelerynka powstała już jakiś czas temu ale jeszcze nigdzie jej nie pokazywałam. Powstała na zamówienie. Robiłam ją ze zwykłej włóczki akrylowej bo klientce zależało, żeby była ciepła i niezbyt droga.
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą crochet. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą crochet. Pokaż wszystkie posty
poniedziałek, 14 maja 2012
wtorek, 8 maja 2012
Mała dama
Mała dama powstała już jakiś czas temu, podczas Świąt Wielkanocnych "siedziała" na kieliszku do jajek.
sobota, 5 maja 2012
Serweta
Niedawno udało mi się skończyć serwetę, którą zaczęłam robić w zeszłym roku. Wyszła znacznie większa niż się spodziewałam. Przez długi czas wyglądała bardzo smętnie - bardziej przypominała mopa niż serwetkę. Był moment, że sama zwątpiłam w sens jej kończenia.
czwartek, 3 maja 2012
Matrioszki i miś
Co pewien czas nachodzi mnie ochota na dzierganie "maleństw". Jakiś czas temu postały dwie matrioszki - breloczki i miś. Całkiem przyjemnie robi się takie drobiazgi, szybko powstają, nie trzeba męczyć się z chowaniem nitek. Trzeba tylko ukrywać robótkę przed kotem...
niedziela, 29 kwietnia 2012
Na dobry początek: RASZ
W ramach zaproponowanej przez
truscaveczkę zabawy powstała poszewka na poduszkę. Jest to moja pierwsza
praca wykonana techniką granny squares ale z pewnością nie ostatnia.
Moja poduszka ma nietypowe wymiary (40x46 cm). Potrzebowałam 40
kwadratów na przód i tyle samo na tył. Zależało mi na tym aby poszewkę
można było zdjąć do prania, nie chciałam jednak przyszywać guzików.
Wymyśliłam więc takie rozwiązanie: kilka kwadratów zostawiłam nie
połączonych, zrobiłam dwa dłuższe sznureczki, które przymocowałam tam
gdzie zaczynał się otwór do wkładania poduszki - jeden z jednej strony,
drugi z drugiej. Następnie przeplotłam sznureczki przez dziurki w
kolejnych kwadratach i związałam je na kokardkę, którą następnie
schowałam pod sąsiednimi kwadratami. Dzięki temu praktycznie nie widać
"zamykania".
Subskrybuj:
Posty (Atom)