Pokazywanie postów oznaczonych etykietą crochet. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą crochet. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, 14 maja 2012

Peleryna komunijna

Pelerynka powstała już jakiś czas temu ale jeszcze nigdzie jej nie pokazywałam. Powstała na zamówienie. Robiłam ją ze zwykłej włóczki akrylowej bo klientce zależało, żeby była ciepła i niezbyt droga.


wtorek, 8 maja 2012

Mała dama

Mała dama powstała już jakiś czas temu, podczas Świąt Wielkanocnych "siedziała" na kieliszku do jajek.


sobota, 5 maja 2012

Serweta


Niedawno udało mi się skończyć serwetę, którą zaczęłam robić w zeszłym roku. Wyszła znacznie większa niż się spodziewałam. Przez długi czas wyglądała bardzo smętnie - bardziej przypominała mopa niż serwetkę. Był moment, że sama zwątpiłam w sens jej kończenia.




czwartek, 3 maja 2012

Matrioszki i miś

Co pewien czas nachodzi mnie ochota na dzierganie "maleństw". Jakiś czas temu postały dwie matrioszki - breloczki i miś. Całkiem przyjemnie robi się takie drobiazgi, szybko powstają, nie trzeba męczyć się z chowaniem nitek. Trzeba tylko ukrywać robótkę przed kotem...



niedziela, 29 kwietnia 2012

Na dobry początek: RASZ


W ramach zaproponowanej przez truscaveczkę zabawy powstała poszewka na poduszkę. Jest to moja pierwsza praca wykonana techniką granny squares ale z pewnością nie ostatnia. Moja poduszka ma nietypowe wymiary (40x46 cm). Potrzebowałam 40 kwadratów na przód i tyle samo na tył. Zależało mi na tym aby poszewkę można było zdjąć do prania, nie chciałam jednak przyszywać guzików. Wymyśliłam więc takie rozwiązanie: kilka kwadratów zostawiłam nie połączonych, zrobiłam dwa dłuższe sznureczki, które przymocowałam tam gdzie zaczynał się otwór do wkładania poduszki - jeden z jednej strony, drugi z drugiej. Następnie przeplotłam sznureczki przez dziurki w kolejnych kwadratach i związałam je na kokardkę, którą następnie schowałam pod sąsiednimi kwadratami. Dzięki temu praktycznie nie widać "zamykania".