Pokazywanie postów oznaczonych etykietą haft krzyżykowy. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą haft krzyżykowy. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, 30 lipca 2018

Koc i baranek

Witajcie!
Udało mi się nareszcie skończyć koc. Wyszedł całkiem spory. Chyba nie spodziewałam się, że okaże się aż tak pracochłonny. Szacuję, że zrobienie go zajęło mi ok. 180 godzin (z czego jakieś 40 poświęciłam na chowanie nitek).



Wzór pochodzi stąd.


Wyhaftowałam jeszcze małą owieczkę w ramach zabawy u Magos.



Owieczkę zgłaszam również na wyzwanie u Igiełki.


Pozdrawiam!

środa, 27 czerwca 2018

Czerwcowe hafty

Witajcie!
Jak wiecie biorę udział w dwóch całorocznych zabawach w haftowanie oraz w akcji pozbywania się resztek. Chyba tylko dzięki temu znajduję motywację do tworzenia kolejnych haftów. Jakoś bardziej ciągnie mnie do szydełka i koralików.

Zdjęcie grupowe dla Igiełki:


Haft wielkanocny z baziami - specjalnie dla Magos


Poniżej hafty z dedykacją dla Raeszki:










Kupiłam sobie niedawno nową gazetkę Anna Moda na Szycie. Z tego co wyczytałam w opiniach na jej temat to jest gazeta dla osób początkujących. Mam nadzieję, że uda mi się coś uszyć z tych wykrojów bo kilka bardzo mi się podoba.


Pochwalę się też nagrodą jako wygrałam w konkursie Białe Kwiaty zorganizowany przez Klub Twórczych Mam. Mogłam wybrać za 50 zł to co chciałam ze sklepu Itd.Collection, a oprócz tego dostałam jeszcze gratisy. :)



Pozdrawiam Was serdecznie :)

poniedziałek, 30 kwietnia 2018

Spodenki i haft

Witajcie!
Uszyłam jeszcze jedną parę spodenek do spania. Tym razem dla córki. Spodenki spodobały się nowej właścicielce, która od kilku dni już w nich śpi. Dobrze, że zrobiło się ciepło :)


Widok na kieszonkę:




Na Wielkanocne kartkowanie u Magdy przygotowałam taką kartkę:




Pozdrawiam Was serdecznie :)

środa, 4 kwietnia 2018

Hafty na kwiecień

Witajcie!
To już czwarty miesiąc zabawy u Raeszki. Po raz pierwszy wyszywałam na kanwie o drobniejszym splocie (czerwona kanwa) i przyznam, że początkowo było to bardzo uciążliwe. Później trochę się przyzwyczaiłam ale i tak przyjemniej haftuje mi się na "kanwie dla początkujących".




Czy Wy też widzicie na powyższym hafcie króliczka? ;)


Tradycyjnie już zgłaszam moje hafty na zabawy u Raeszki i Igiełki.







piątek, 30 marca 2018

Wielkanocne kartki

Witajcie!
Nie pokazywałam Wam jeszcze moich ostatnich haftów.

Linki do wzorów: zajączek i jajka, zajączek i kwiaty, kogucik i kurka, zajączek i drzewo, zajączek i pomarańczowe kwiaty.









Kartkę z zajączkiem i jajkami zgłaszam na wielkanocne kartkowanie u Magdy.






Z haftów, które pokazywałam Wam wcześniej też powstały kartki.





Moje hafty zgłaszam na akcję wymiatania resztek u Igiełki.



Życzę Wam radosnych Świąt Wielkanocnych :)

poniedziałek, 5 marca 2018

Marcowe hafty

Witajcie!
Zabawa u Raeszki rozkręca się :)
Moje hafty na ten miesiąc prezentują się tak:


Ta myszka to mój ulubiony haft :) Nie bardzo wiedziałam jak wyhaftować oczko i po prostu przyszyłam koralik.




Pytanie za 100 punktów. Co, oprócz koszyczka, trzyma dziewczynka? Mój mąż upiera się, że to nunczako...

Hafty zgłaszam na bombkowanie u Raeszki...


I wymiatanie resztek u Igiełki.

Pozdrawiam :)

piątek, 23 lutego 2018

Wielkanocne hafty

Witajcie!
Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami i trzeba już zabrać się za wielkanocne kartki. W tym roku u mnie króluje haft. :)
Wyhaftowałam na razie 6 jajek. Jako pierwsze powstało jajko z kokardką z tego schematu. Pozostałe haftowałam częściowo z tego samego schematu (kształt jajka), a częściowo z innych (tulipanki, kurka i jajko, króliczek 1koszyk z jajkami, króliczek 2 jest na podstawie tego samego schematu co jajko z kokardką, ). Co myślicie o takim łączeniu wzorów? Też tak kombinujecie?




Pozdrawiam Was gorąco!

sobota, 3 lutego 2018

Hafty na luty

Witajcie!
Coś mi mówi, że w tym roku zamęczę Was haftami. :)
W tym miesiącu, na zabawę u Raeszki, przygotowałam takie prace:


Mężowi nie spodobała się jedna ze styczniowych bombek, bo była jednokolorowa. Bombki na luty wyhaftowałam więc w wersji dwukolorowej.


Z jakiegoś powodu ten piernikowy ludzik przypomina mi Darth Vadera. Czy Wam też?



Poniższą bombkę zmodyfikowałam. Była trochę większa od pozostałych, ja zmniejszyłam ją tak, aby była takiej samej wielkości jak pozostałe.





Moje hafty zgłaszam na dwie zabawy:
Bombkujemy cały rok



Wymiatamy resztki


Wpadłam na pomysł, że zważę swoje resztki mulin. Wyszło mi 121 g (ważyłam razem z tekturkami, nie ważyłam mulin z kuferka), po wyhaftowaniu trzech kartek jest już 119 g. Przyznam, że ta różnica jest dla mnie niezłą motywacją. Mam już wyhaftowane bombki i hafty dodatkowe do czerwca. Teraz zamierzam zrobić sobie małą przerwę na hafty wielkanocne.

Pozdrawiam Was serdecznie!