piątek, 21 września 2012

Grzanki dla miłośników decoupage'u

Uwielbiam grzanki z kozim serkiem. Jakiś czas temu zauważyłam, że niektóre serki po podgrzaniu w piekarniku dają efekt spękania.
Kromki czerstwego chleba smaruję cienko masłem i serkiem kozim (np. La Cabrette), posypuję przyprawami (bazylia, majeranek, mielony kminek, pieprz, czarnuszka, czasami także sól ale zwykle serek jest dla mnie wystarczająco słony), na wierzchu układam kilka cieniusieńkich plasterków cebuli, wkładam do piekarnika na ok. 10 minut. Zwykle dopiero wtedy przypominam sobie o włączeniu piekarnika. Ale i tak nie trzeba zbyt długo czekać na grzanki.


Przepis pochodzi z książki M.Biblis i M.Dudek: Kuchnia pięciu przemian dla dzieci zdrowych i alergicznych.

piątek, 7 września 2012

Serwetka "Rose Parade"

Tuż przed wyjazdem udało mi się dokończyć serwetkę "Rose Parade". Tak byłam zaaferowana pakowaniem i przygotowywaniem się do wyjazdu, że nie dałam rady pochować nitek i wykrochmalić jej. Zrobiłam to po powrocie. Dodam, że to pierwsza serwetka, w której natknęłam się na "bullion stitch" (dwa rzędy kolorem bordowym, między nimi jest jeszcze rząd w kolorze wrzosowym).

sobota, 1 września 2012

Chusta

Z włóczki Maharaja Silk, którą wygrałam na candy u Ciapary, powstała niedawno moja pierwsza chusta. Włóczka bardzo mi się podoba, przyjemnie się z niej robiło, dzięki zmieniającym się co chwilę kolorom nie nudził mnie bardzo prosty wzór. Wzór znalazłam znalazłam na Ravelry: LaLa's Simple Shawl.


środa, 29 sierpnia 2012

Figi z serkiem mascarpone

Dawno nic nie pisałam. Byłam na wczasach i teraz jestem jakoś dziwnie rozleniwiona. Z wczasów przywiozłam trochę świeżych fig, w których się zakochałam. Cześć zjadłam, a z reszty przygotowałam taki deser:



Figi umyłam, ponacinałam, posypałam cukrem trzcinowym oraz imbirem i na 2-3 minuty włożyłam do mocno nagrzanego piekarnika (220 stopni, funkcja grill ale niekoniecznie). Cukier się skarmelizował. Na tak przygotowane figi nakładałam serek mascarpone zmieszany z miodem i cherry.
Przepis pochodzi z książki Anny Ciesielskiej "Filozofia smaku".

sobota, 4 sierpnia 2012

Bransoletki w stylu Chan Luu

Wpadłam ostatnio w trans robienia bransoletek. Uczyłam się z tego kursu: http://blog.pasart.pl/2012/06/06/kurs-bransoletka-w-stylu-chan-luu/










Siatkowy RASZ u Truscaveczki

W ramach kolejnej zabawy u Truscaveczki powstała taka siatka:

Zużyłam trzy motki włóczki Tatil (58% bawełna, 40% rayon, 2% nylon). Trochę mi zabrakło tej włóczki i musiałam kombinować (zrobiłam jedno okrążenie mniej i nie udało mi się zrobić okrążenia półsłupkami).

środa, 1 sierpnia 2012

Podkładka pod garnek

Jakiś czas temu pisałam na temat wzoru bawarskiego. Chciałam zrobić coś tym wzorem i wymyśliłam sobie, że taki gęsty wzór sprawdzi się w kuchni jako podkładka pod garnek albo łapka kuchenna. Z resztek bawełny powstało więc to:





Z lewej strony wygląda to tak: