poniedziałek, 13 kwietnia 2015

Królik miniaturka

Do mojego króliczego stadka dołączył kolejny osobnik. Tym razem jest to króliczek miniaturka. Tak jak poprzednicy zrobiony został na podstawie opisu Kati Galusz. Bardzo lubię te opisy bo można się z nich nauczyć ciekawych rozwiązań.
Robiąc tego króliczka wykorzystuje się rzędy skrócone. Zazwyczaj, odwraca się wtedy robótkę i przerabia przez pewien czas w rzędach. Albo kombinuje się z wysokością oczek i np. zamiast części półsłupków robi się oczka ścisłe. Wpływa to jednak na estetykę - różnicę widać na pierwszy rzut oka. Autorka wzoru sugeruje, żeby nie zmieniać kierunku przerabiania, tylko odcinać włóczkę po przerobieniu każdego odcinka. Każdy odcinek warto zacząć i zakończyć dwoma oczkami łańcuszka. Ten łańcuszek nie jest później do niczego potrzebny ale dzięki niemu pierwsze i ostatnie oczko nie różni się od pozostałych (łatwiej jest wtedy utrzymać odpowiednie napięcie włóczki). Przydaje się też wtedy dodatkowy motek w danym kolorze. Nie odcinamy wtedy włóczki "głównej" tylko w odpowiednim miejscu dołączamy drugi motek.


24 komentarze:

 1. urocze stadko :) fajnie, że przy okazji korzystania z wzoru można nauczyć się czegoś nowego i wzbogacić własną technikę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Prześliczne są, urocza gromadka :))

  OdpowiedzUsuń
 3. prześliczne - jak ja bym chciała takie sobie zrobić!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ojej uroczy taki z kłapciastymi uszkami :). Wydaje się trochę przestraszony spotkaniem z czarno-białymi królikami. Śliczny jest :).

  OdpowiedzUsuń
 5. urocze !!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Śliczny królik :-) Fantastyczne stadko :-)
  Świetny pomysł z odcinaniem włóczki przy rzędach skróconych... i nawet nie trzeba jej chować :-)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Slodziuchne krolasy! :-))) Tekst mnie przytloczyl, jak opisy szycia w Burdzie ;-), ale tak to jest, jak sie czyta nic nie rozumie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wspaniała trójka królików! Po prostu urocze :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Urocze króliczki. Widać, że z nowym szybko się zaprzyjaźnią.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wiosna to i królików coraz więcej;) I co jeden to ładniejszy:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Cudaki! Ten brązowy trochę jak baranek :) ja mojemu lubemu sprezentowałam baranka na święta Bożego Narodzenia, wszyscy są w nim zakochani :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Uroczy zespół króliczy stworzyłaś:))

  OdpowiedzUsuń
 13. Wspaniałe stadko! Chyba się zaprzyjaźniły.:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Króliś superowy. Rozczula mnie jego ogonek i klapnięte uszka:)))

  Uściski!:)

  OdpowiedzUsuń