czwartek, 1 lutego 2018

Szydełko tunezyjskie dla początkujących - zadanie 9

Witajcie!
Kiedy na początku czerwca zaczynałyśmy razem z Beatą organizować kurs splotów tunezyjskich nie wiedziałyśmy czy w ogóle będzie jakieś zainteresowanie z Waszej strony. Bardzo cieszymy się, że znalazło się kilka osób, które chcą razem z nami poszerzać swoje umiejętności w tej technice. Już niedługo planujemy dla Was małą niespodziankę.:)
Tematem dziewiątej lekcji są DWA KOLORY. I nie chodzi tu o entrelac ani o wzory wrabiane. Będziemy tworzyć kolorowe wzory w najprostszy z możliwych sposobów: będziemy przerabiać jeden rząd (lub więcej) jednym kolorem, następny innym. W ten sposób można osiągnąć całkiem ciekawe efekty. Inny efekt uzyskacie za pomocą zwykłego szydełka tunezyjskiego, a inny jeśli macie szydełko tunezyjskie dwustronne (wtedy możecie przerabiać wszystkie rzędy postępujące jednym kolorem, a wszystkie powrotne drugim).Większość inspiracji opracowana jest na zwykłe szydełko tunezyjskie, ale jest też kilka na szydełko dwustronne. Zachęcam Was do eksperymentów!

Nawet jeśli stosujemy splot tunezyjski prosty można osiągnąć ciekawy efekt. Opis wykonania w języku angielskim znajdziecie na blogu Krasnoludkowe bazgrołki. Ale dla nas to już chyba zbyt łatwe.Dużo ciekawszy jest wzór z serduszkami od Beak


Na jej kanale można też znaleźć piękny wzór na fałszywy żakardInny wzór można znaleźć na kanale Уроки вязания Crochet and Knitting


Veronika Hug pokazuje jak wykonać taki wzór.Pokazuje też intrygujący wzór z wykorzystaniem rzędów skróconych:A może spodoba się Wam coś bardziej ażurowego od Tina's HandicraftA co myślicie o takim kwiatowym wzorze od Debi DearestTen wzór od Lovinha Nah Love Croche nazywam "oczopląsem" ale bardzo mi się podoba.


A może takie cegiełki z bloga No Day Without Yarn
Opis na wykonanie ciekawej myjki/łapki kuchennej znajdziecie u CrochetKim

A może taki szalik? Wzór od Sharon SilvermanA jak podoba Wam się ta chusta? Wzór darmowy Christiny AdorjanOsobom, które mają szydełko dwustronne (albo dwa szydełka połączone żyłką) polecam filmik, w którym Beak pokazuje jak można je wykorzystać do szydełkowania wzorów dwukolorowych.


Inny ciekawy wzór do którego potrzebne jest podwójne szydełko znajdziecie na stronie StoneGnome.A co powiecie na takie przenikanie kolorów? Do jego wykonania też potrzebne jest dwustronne szydełko. Wzór od CrochetKim.


Do wykonania takiego kocyka też konieczne jest szydełko dwustronne - to kolejny wzór od CrochetKim

Mam nadzieję, że czujecie się zainspirowane :)12 komentarzy:

 1. Zachwycam się pomysłowością :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tylle ciekawosci,że trudno będzie się na coś zdecydować;)

  OdpowiedzUsuń
 3. az mam ochote tez spróbowac :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tunezyjski zawrót głowy;) Piękne wzory:)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakie super wzorki, na pewno któregoś spróbuję :0)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ile możliwości daje to szydełko :)

  OdpowiedzUsuń
 7. szydełko dwustronne?
  nie wiedziałam że jest takie, ale tunezyjskie ciągle czeka w szufladzie na lepsze czasy:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajny temat , powstaną na pewno świetne prace.
  Miłego weekendu

  OdpowiedzUsuń
 9. Sporo tego;- zaciekawiłaś mnie. Ciekawe efekty można uzyskać.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawe wzory, tylko co wybrać?

  OdpowiedzUsuń