czwartek, 12 kwietnia 2018

Wiosenne wyzwanie

Witajcie!

Klub Twórczych Mam ponownie organizuje Wiosenne Wyzwanie.
Bez większych problemów udało nam się zrealizować kilka punktów z listy:Zagoniłam męża i córkę do malowania jajek. Ja gotowałam jajka, a oni malowali. Całkiem nieźle im to poszło (punk 8).Upiekłyśmy nasz pierwszy mazurek. Po świętach upiekłyśmy jeszcze jeden (punkt 3). Nie wiem dlaczego u nas w domu nigdy nie piekło się mazurków. Zwykle były tylko babki i serniki. Ale zasmakowały nam mazurki i myślę, że w przyszłym roku też będą :)Wybraliśmy się na wycieczkę w góry (punkt 45).Byliśmy też nad rzeczką (punkt 13).Udało mi się wypatrzeć kaczeńce. Te kwiatki kojarzą mi się z dzieciństwem, bo tata nieraz zabierał nas na wyprawy w poszukiwaniu kaczeńców :)Zwiedzaliśmy pobliskie atrakcje turystyczne (punkt 39).
Przejeżdżając przez Węgierską Górkę wypatrzyliśmy schron bojowy i oczywiście musieliśmy się tam zatrzymać (zaskoczył nas fakt, że na jednym ze schronów zbudowano dom - widać to na tablicy na dolnym zdjęciu po lewej stronie)
Zwiedziliśmy też ruiny zamku Wołek, w którym niegdyś zamieszkiwali rozbójnicy. Zamek został zburzony w 1477 z rozkazu króla Kazimierza Jagiellończyka.
 

Zobaczyliśmy słynny platan w Kozach.

Poszliśmy też zobaczyć kamieniołom.

Zapoznajemy się też z nowym kotem sąsiadów. Tego oczywiście nie było na liście, ale kotuś jest taki uroczy, że musiałam dodać to zdjęcie. :)Pozdrawiam Was wiosennie :)

13 komentarzy:

 1. Wow. Piękne zdjęcia, cudowne widoki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow, niezła lista zadań do wykonania. Trzymam kciuki i powodzenia. Czekam na dalsze również wspaniałe fotorelacje, bo są przepiękne!!! Pozdrawiam gorąco

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniała realizacja listy. Kota nie było na liście? Zapewne przez przeoczenie.;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna fotorelacja...z domu też nie pamiętam mazurków na Wielkanoc. Ale robimy już drugi rok :)
  Za to kamieniołom w Kozach to znana nam "miejscówka"...w ogóle to już prawie rodzinne strony mojego męża więc sporo tam zjeździliśmy i zwiedziliśmy :)
  Pozdrawiam. Dzięki za wspólną zabawę w KTM :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Красивые фотографии!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Takie wyzwania to świetny pomysł na wspólne spędzanie czasu :)
  Bardzo podobają mi się zdjęcia kamieniołomu i platana - wygląda jak ośmiornica wyciągająca macki po zdobycz :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne zdjęcia i pięknie spędzony czas i o to chodzi :-) Pozdrawiam serdecznie :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pięknie poradziłyście sobie z wyzwaniem. Wycieczka super, co pokazują wspaniałe zdjęcia. Pozdrawiam także bardzo wiosennie:))

  OdpowiedzUsuń
 9. widać, ze fajnie spędziliście czas :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Super wspólnie spędzone chwile !!!

  OdpowiedzUsuń
 11. Cudownie spędzony czas, pięknie go zatrzymałaś na fotografiach :) Ciekawe miejsca udało się Wam zobaczyć, uwielbiamy zamki, bunkry więc te strony to coś dla nas :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetnie,że tyle czasu spędzacie ze sobą , to kiedyś zaprocentuje :)
  O tym platanie słyszałam , a z kotem nawet sąsiadów trzeba żyć w zgodzie :)

  OdpowiedzUsuń