poniedziałek, 4 lutego 2019

Szydełko tunezyjskie dla początkujących - zadanie 19

Witajcie!
W ostatnim czasie zajmowałyśmy się wzorami przypominającymi te zrobione na drutach. Tym razem skupimy się na wzorach nieco bardziej przypominających te wykonane szydełkiem. Poznamy między w których wykorzystuje się słupki, półsłupki z narzutem oraz półsłupki rozszerzone. Tak naprawdę możemy wziąć dowolny szydełkowy wzór i zmodyfikować go aby stał się wzorem tunezyjskim. Dzięki wykorzystaniu tych wzorów niemal całkowicie unikniemy zwijania się dzianiny.Ciekawy efekt uzyskamy przerabiając półsłupki z narzutami.


Inspiracje:

1) Płatny wzór od Vashti Braha

2) Płatny wzór Vashti Braha 


3) ostatni wzór jest wprawdzie bez opisu ale dosyć łatwo go rozgryźć na podstawie zdjęcia (wykorzystano tutaj oczka rozszerzone - po nabraniu oczka w rzędzie postępującym przerabiamy jeszcze oczko łańcuszka dzięki czemu oczka będą wyższe) - Vashti Braha Pomału przygoda z szydełkiem tunezyjskim dobiega końca. Planuję jeszcze tylko jedną lekcję w kwietniu.

Pozdrawiam Was serdecznie.

10 komentarzy:

 1. Powodzenia i podziwiam dziewczyny które dotrwały do końca cyklu. Fajne inspiracje.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. fajne wzorki, nawet mam już pomysł co bym chciała zrobić :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne sploty i inspiracje:) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Eee... to, ja jednak przy drutach zostanę ;)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Podziwiam Twoje tunezyjskie szydełkowanie! Jednak ja pozostaję przy swoim:))

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne są te wzory! Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kiedyś próbowałam się nauczyć robić na drutach, ale nie miałam cierpliwości, chociaż pewnie jeszcze wszystko przede mną, bo ostatnio przełamałam się jeżeli chodzi o rękodzieło. A Twoje wzory są na prawdę piękne i są niesamowitą inspiracją.

  OdpowiedzUsuń
 8. Sploty robione na szydełku tunezyjskim są bardzo ładne. Jednak trzeba mieć dużo cierpliwości aby zmienić sposób szydełkowania.

  OdpowiedzUsuń
 9. Praca z szydełkiem tunezyjskim daje piękne efekty. Odważyłam się kiedyś spróbować, ale miłość do haftu zwyciężyła. Mimo to miło jest popatrzeć na zdolności innych i zapoznać się z ciekawymi uwagami.

  OdpowiedzUsuń